نحوه ثبت دامنه ir.

برای ثبت دامنه ir با مشخصات خود، لطفا مراحل زیر را انجام دهید:


    ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک و تایید آن

    انجام تنظیمات

    اعلام شناسه کاربری ساخته شده به شبکه سفید
برای شروع، بعد از ورود به سایت ایرنیک به آدرس (www.nic.ir) بر روی " ساختن شناسه کاربری" کلیک نمایید:
ثبت نام

در مرحله بعد نوع شناسه مورد نظرخود را از بین گزینه های موجود انتخاب نمایید و بر روی  "تکمیل فرم و دریافت شناسه" کلیک کنید و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.نکته:

  •    در هنگام وارد کردن اطلاعات مربوط به آدرس و کد پستی، توجه نمایید که کدپستی وارد شده مربوط به آدرس ذکر شده باشد.
  •   از پست الکترونیک معتبر و فعال استفاده نمایید. زیرا در آینده تمامی پیغام های مربوط به مدیریت دامنه ، به این ایمیل ارسال می گردد.
  •   در آخرین بخش که قسمت "رابط های مجاز" می باشد گزینه آزاد را انتخاب نمایید که ما بتوانیم بنام شما دامنه را ثبت نماییم. هر وقت مایل بودید می توانید در آینده این گزینه را تغییر دهید.  پس از تکمیل فرم، روی دکمه «بازنگری» کلیک کنید.


پس از وارد کردن نام کامل سازنده فرم شناسه، روی دکمه «موافقم، دریافت شناسه» کلیک نمایید. شناسه کاربری شما نمایش داده خواهد شد و رمز عبور به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال می شود. توجه نمایید که حتما وارد سایت شده و رمز عبور را تغییر دهید، چنانچه ظرف هفت روز اول ثبت نام، وارد سایت نشوید ثبت نام شما فعال نمی شود و شناسه شما حذف می گردد.


به این ترتیب شناسه کاربری شما ساخته شد که به این شناسه کاربری اصطلاحا نیک هندل ( nic handle  ) می گویند.

برای انجام تنظیمات لازم، بعد از ورود به سایت ایرنیک (www.nic.ir) وارد بخش "ورود به سامانه " شوید و شناسه (و یا پست الکترونیک) و رمز عبور را وارد نمایید و پس از وارد نمودن متن مشخص شده بر روی "ورود" کلیک نمایید:
ورود

در منوی اصلی از قسمت "شناسه"  گزینه " مشخصه های شناسه"  را انتخاب نمایید:


در ادامه از قسمت رابطه های مجاز، بر روی " مدیریت رابطه های مجاز"  کلیک نمایید:
61

در این قسمت تمامی گزینه ها را مانند تصویر تنظیم نمایید و بر روی "اعمال" کلیک نمایید:
رابط مالی،اداری،فنی

بعد از انجام این تنظیمات، در ادامه مجددا به منوی اصلی بروید و از قسمت "شناسه" گزینه “مدیریت شناسه های آشنا” را انتخاب نمایید و عبارت mg60-irnic را وارد نموده و کلید اعمال را کلیک نمایید:
63
در اینجا کار تنظیمات به پایان رسید. حال می توانید اطلاعات شناسه کاربری (nic handle) خود را هنگام سفارش دامنه در قسمت توضیحات وارد نمایید تا جهت ثبت دامنه موردنظر شما اقدام نماییم.
توجه:


روند ثبت دامنه و تایید آن پس از ثبت نام، معمولا کمتراز یک روز بطول خواهد انجامید.  در صورت بروز هرگونه مشکل در روند ثبت دامنه و تنظیمات مربوطه بخش پشتیبانی ما آماده است به سوالات و درخواست های شما پاسخ دهد.